Czwarta władza (2017) Po Polsku Online Cały Film Cda Kinomaniak

Czwarta władza (2017) Po Polsku Online Cały Film Cda Kinomaniak! Film dostępny również do pobrania! Tylko tutaj możecie państwo obejrzeć cały film!

Czwarta władza Online Cały Film Cda

Czwarta władza Online Cały Film Cda

Pierwsza prezentacja „Czwartej władzy” została entuzjastycznie odebrana. Film wyświetlono w miniony weekend na przedpremierowym pokazie w Nowym Jorku. Po napisach końcowych odbyła się owacją na stojąco widzów. Spielberg zaczął kręcić „Czwartą władzę”, gdy był w trakcie prac nad innym dziełem – „Ready Player One”.

– Musiałem zrobić ten film natychmiast – opowiada reżyser. – Nie mogłem czekać z nim dwa, trzy lata. Czułem, że muszę opowiedzieć tę historię teraz.
Film opowiada o roli, jaką odegrał „Washington Post” w upublicznieniu tzw. Pentagon Papers z 1971 roku. Był to raport sporządzony przez rząd Stanów Zjednoczonych, by opisać prawdę o zaangażowaniu USA w wojnę w Wietnamie. Redakcja ścigała się z „The New York Timesem”, by ujawnić tuszowane przez trzy dekady tajemnice amerykańskiego rządu i czterech prezydentów.

W rolach głównych występują Meryl Streep w roli Kay Graham, wydawcy „The Washington Post” oraz Tom Hanks jako redaktor gazety, Ben Bradlee. W obsadzie znaleźli się ponadto: Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Matthew Rhys, Bradley Whitford, Carrie Coon, Jesse Plemons, David Cross, Alison Brie, Bruce Greenwood, Tracy Letts, Michael Stuhlbarg i Zach Woods.

Zdjęcia są dziełem Janusza Kamińskiego, a muzyka Johna Williamsa. Premierę w USA wyznaczono na 22 grudnia. Do polskich kin produkcja trafi 26 stycznia.

Film Czwarta władza opowiada o walce dziennikarzy z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie skandalu z 1971 roku, związanego z dokumentami o wojnie w Wietnamie. Większość jest zgodna: to bardzo dobry i prawdopodobnie najlepszy film Spielberga od czasów Monachium.

W mediach społecznościowych czytamy o świetnych rolach Toma Hanksa i Meryl Streep (według niektórych to jej najlepsza kreacja od lat). Wiele pochwał zdobywa znany widzom Bob Odenkirk. Czyżby szykowała się pierwsza nominacja do Oscara dla popularnego aktora?

Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

Dodaj komentarz

Komentarz
Imie*
E-Mail*
Strona internetowa*